W jakich sytuacjach lepiej nie wybierać okularów?

Rate this item
(1 Vote)
Posted by on 18 May, 2016

Stosowanie okularów do korekcji wzroku na co dzień jest szczególnie uciążliwe w sytuacji, gdy prowadzi się intensywny styl życia. Pływanie i jazda na nartach to przykłady dyscyplin sportowych, w których jej skorygowanie za pomocą okularów nie jest możliwe, ogranicza perspektywę prowadzenia aktywnego trybu życia.

Tradycyjne okulary korekcyjne łatwiej ulegają uszkodzeniu oraz nietrudno je zgubić. Ponadto, ograniczają wyraźne widzenie po bokach co jest wykluczone w soczewkach kontaktowych, ponieważ zakładane są bezpośrednio na oko.

Wersja soczewek dla aktywnych

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamiana tradycyjnych okularów na soczewki kontaktowe. W takich przypadkach zalecane są soczewki dla aktywnych, które stworzone zostały z myślą o osobach uprawiających sporty. Obecnie na rynku odnaleźć można wiele rodzajów szkieł kontaktowych przeznaczonych dla sportowców lub osób aktywnie spędzających czas jednak specjaliści zalecają używanie jednorazowych szkieł kontaktowych. Przy niektórych dyscyplinach sportowych (pływanie lub nurkowanie) możliwe jest ewentualne zsunięcie się soczewki a ponowne jej założenie może być przyczyną podrażnienia oka.

Read 2215 times Last modified on Monday, 06 June 2016 12:47
Published in Ciekawostki

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Kategorie