Jak walczyć z zespołem suchego oka?

zespół suchego oka

Upalny okres wakacyjny może być niezwykle atrakcyjną okazją do tego, aby zażyć odrobinę zasłużonego relaksu. Niemniej mocno świecące słońce, a także występujący czasem porywisty wiatr mogą w negatywny sposób wpłynąć na stan naszych oczu. Są one bowiem bardzo narażone na wysuszenie, negatywnie wpływające na ogólną kondycję naszych oczu.

Objawy zespołu suchego oka

Tak zwany zespół suchego oka związany jest przede wszystkim z licznymi podrażnieniami, pieczeniem oraz lekkim bólem. Poza niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, stan ten może zostać wywołany również przez klimatyzację, a także nadmierne skupienie się nad określoną czynnością, co związane jest z rzadszym mruganiem powiekami. Z tą nieprzyjemną dolegliwością walczyć możemy między innymi za pomocą specjalnych kropel do oczu. Niezwykle korzystne okażą się również soczewki kontaktowe.

Powinny nas zainteresować przede wszystkim jednodniowe soczewki silikonowo-hydrożelowe np. MyDay, które odpowiednio nawilżą suche oczy. Przy wyborze soczewek powinniśmy zwrócić uwagę na parametr tlenoprzepuszczalności. Musi być on jak najwyższy, dzięki czemu zyskamy wysoką jakość działania. Zapewnia on między innymi dostateczną ochronę przed obrzękiem i zakwaszeniem rogówki, które może pojawić się, gdy używamy nieodpowiednich soczewek.

Pozostałe czynniki przemawiające za soczewkami

Przy doborze soczewek istotna jest również tak zwana zwilżalność, która zapewnia odpowiednie nawodnienie gałek ocznych. Uzyskiwana jest ona najczęściej za pomocą specjalnych substancji, które są uwalniane, gdy korzystamy z soczewek. Powinny być one także elastyczne, dzięki czemu w łatwy sposób dostosowują się do panujących warunków. Niektóre produkty wyposażone są również w dodatkowe filtry UV, które bardzo skutecznie chronią nasze oczy przed nadmiernym wpływem promieni słonecznych. Jest to niezwykle istotne, gdyż stanowią one główną przyczynę występowania zespołu suchego oka.

Czytaj także:

Najnowsze: