Soczewka kontaktowa - metoda korekcji XXI wieku

soczewki w XXI wieku

W rosnącej popularności soczewek kontaktowych nie ma nic dziwnego - nowoczesne soczewki to nie tylko doskonałe rezultaty i poprawa ostrości widzenia, ale również komfort i wygoda na najwyższym poziomie. Warto dodać, że w dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów soczewek, które są udoskonalane o coraz bardziej nowoczesne rozwiązania.

Silikonowo-hydrożelowe - komfort na każdy dzień

Soczewki kontaktowe wykonane z tego typu materiału wyróżniają się doskonałą przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu nie podrażniają one oka i są praktycznie niewyczuwalne. Co więcej, to innowacyjne rozwiązanie sprawia, że można nosić je nawet do 30 dni w trybie ciągłym (np. soczewki Biofinity). Jest to bez wątpienia spora ich zaleta.

Wszczepiane - poprawa wzroku na stałe

Soczewki wszczepiane, czyli wewnątrzgałkowe to nowoczesna propozycja, która pozwala lepiej widzieć osobom, które zmagają się z bardzo dużą wadą wzroku. Podczas zabiegu umieszcza się je na stałe tuż za lub przed tęczówką, co powoduje znaczną poprawę ostrości widzenia. Obecnie soczewki tego typu rekomenduje się głównie do leczenia krótkowzroczności.

Soczewki ortokorekcyjne czyli?

To soczewki, które zakłada się na noc. Podczas snu soczewki te, dzięki swojemu kształtowi i właściwościom odpowiednio modelują kształt rogówki co sprawia, że w ciągu dnia osoba, która je nosiła widzi znacznie wyraźniej bez konieczności noszenia okularów lub tradycyjnych soczewek. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób aktywnych. Jego minusem jest fakt, że w sposób ten można niwelować jedynie stosunkowo niewielkie wady.

Soczewki inteligentne

Soczewki inteligentne to coś, co do niedawna mogło posłużyć jako rekwizyt filmów sience-fiction. Tymczasem prototypy tego typu soczewek już istnieją. Ich rolą ma być nie tylko poprawa widzenia, ale również nagrywanie obrazów, pokazywanie drogi czy diagnostyka poziomu cukru na podstawie łez. Pomysłów na ich wykorzystanie jest wiele. Z całą pewnością prędzej czy później zostaną one wprowadzone w życie.

Nowoczesne soczewki bioniczne

Soczewki bioniczne to absolutna nowość, która na rynku pojawić się ma dopiero w przyszłym roku. To innowacyjne rozwiązanie, które zawiera opatentowany miniaturowy system optyczny, który działa trochę jak kamera cyfrowa. Soczewki te poprawiają jakość widzenia i sprawiają, że znacznie szybciej możemy skupić wzrok zarówno na dalekich, jak i bliskich przedmiotach.

Jak więc widać różnorodność soczewek sprawia, że każda osoba zmagająca się z wadą wzroku może wybrać najbardziej dopasowane dla siebie rozwiązanie. Przedstawione powyżej rozwiązania śmiało mogą upatrywać właśnie w soczewkach kontaktowych metody korekcji wzroku na miarę XXI wieku.

Czytaj także:

Najnowsze: