Soczewki kontaktowe dla miłośników okularów

soczewki dla okularników

Szkła kontaktowe stanowią świetną alternatywę dla okularów. Szczególnie przydatne okazują się w momencie, gdy nie chcemy rezygnować z aktywnego stylu życia oraz latem, kiedy modne okulary przeciwsłoneczne mają być dopełnieniem naszego stroju. W obu przypadkach nasuwa się pytanie - jakie soczewki wybrać?

Soczewki kontaktowe na lato

Słońce jest niezbędnie do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, umożliwia produkcję witaminy D. Jednak przy nieodpowiedniej ekspozycji potrafi wyrządzić wiele szkód. W związku z tym, nasze oczy latem wymagają szczególnej ochrony.

Szkła kontaktowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Zapewniają szeroki kąt widzenia, nie parują, nie powodują zniekształceń. Co więcej, nie ma żadnych przeciwskazań, aby nosić je razem z okularami przeciwsłonecznymi, które ochronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dla miłośników okularów zalecane jest stosowanie soczewek jednodniowych, albowiem zadbają one o prawidłowe nawilżenie naszego oka. Dodatkowo, soczewki jednorazowe są bardzo wygodne, ponieważ nie wymagają zakupu specjalistycznych preparatów do pielęgnacji. Podczas letnich wyjazdów sprawdzą się znakomicie.

Obecnie na rynku dostępne są również soczewki kontaktowe zawierające filtr chroniący przed promieniowaniem ultrafioletowym. Warto się w nie zaopatrzyć planując wyjazd do krajów, w których poziom nasłonecznienia jest znacznie wyższy niż w Polsce.

Soczewki a aktywność fizyczna

Lubisz sport? Prowadzisz aktywny tryb życia? Okulary uniemożliwiają Ci wykonywanie niektórych dyscyplin? Osobom uprawiającym sporty jak bieganie, pływanie, czy ćwiczenia kontaktowe soczewki znacznie ułatwiają życie. Są zdecydowanie mniej inwazyjne i bezpieczniejsze w stosowaniu. Nie spadną nam z nosa, nie zaparują oraz się nie stłuką. Pomimo, iż nie ma przeciwwskazań do stosowania soczewek o przedłużonym terminie ważności, w przypadku sportowców najczęściej wybierane są soczewki jednodniowe. W przypadku uszkodzenia mechanicznego lub zagubienia szkła nie poniesiemy zbyt dużych kosztów. Warto również zwrócić uwagę na obecność filtru UV, aby w trakcie sportów pod gołym niebem chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Szkła kontaktowe stanowią idealne zastępstwo dla okularów. Nie tylko przydadzą nam się latem, ale także pozwolą na kontynuację aktywnego trybu życia. Jednak przed podjęciem decyzji o zmianie soczewek należy pamiętać, aby skonsultować się z lekarzem specjalistą, który indywidualnie pomoże dobrać ich rodzaj.

Czytaj także:

Najnowsze: